Hakkımda

gamze-er-hakkimda

Gamze Er, 1977 yılında Suudi Arabistan’da doğdu. Babasının işi nedeniyle gittikleri bu ülkede, 6 yıl Amerikan okulunda okudu. İzmir’de Anadolu Lisesi’nin Sosyal Bilimler kısmından mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümüne girdi ve buradan birincilikle mezun oldu. Belçika’da ve Galler’de eğitim ve turizm alanlarında stajlar yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi’nden İngilizce Öğretmenlik Sertifikasını aldı. Devamında İngilizce Yeminli Tercümanlık belgesini de alan Er; İzmir Türk-Amerikan Derneği’nde 2 yıl, Işıkkent Eğitim Kampusü’nde 9 yıl, Mahle’de 2 yıl çalıştı. Bu şirketlerde ağırlıklı olarak idari birimlerde çalıştı, ofis idaresi ve yönetici yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Bir dönem bağımsız çevirmen ve yazar olarak da çalışan Er; Mondi Tire-Kutsan, Tuborg-Carlsberg, Syngenta, Sabancı gibi pek çok firmanın yazılı ve sözlü çeviri işlerini üstlendi. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Anabilim Dalı Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans programını tamamlayarak birincilikle mezun oldu. Alanında ilk olan tezini kitaplaştırarak “Sanal Ortamda İtibar Yönetimi” adıyla yayınladı. Daha sonra İtibar Yönetimi alanında dünyanın en büyük kuruluşu olan New York Reputation Institute’tan İtibar Yönetimi sertifikasını aldı.

Agora AVM’nin açtığı slogan yarışmasında birinci olan Er, son yıllarda Özel Delfin Anaokulu ve Ateş Maket firmalarının kurumsal iletişim çalışmalarına da destek oldu. Konsept belirleme, marka oluşturma, logo ve slogan tasarımı, paydaş analizi, haber tasarımı, basın bülteni yazımı ve medya ilişkileri gibi konularda aktif olarak çalıştı.

EGİAD, TEGV ve İKM gibi kuruluşlarda Zaman Yönetimi, İnternet ve Kişisel İtibar Yönetimi, Sosyal Medya ve Kariyeriniz başlıklı seminerler veren, İngilizce ve Fransızca bilen Er, Mart 2017 itibariyle www.EgitimciRoportaji.com web sitesini yayına sokmuştur. Eğitimcilerle röportaj yaparak onları tanıtmayı ve faydalı bilgileri diğer eğitimcilere ve ebeveynlere aktarmayı amaçlamaktadır. 2018 yılında Eğitimci Röportajı projesi kapsamında röportaj yaptığı kişilerle seminerler ve etkinlikler organize etmeye başlamıştır.

Ağustos 2018 itibariyle “Eğitimde Fark Yaratan Hizmetler” sunmak üzere Mor Sincap Organizasyon ve Danışmanlık firmasını kurmuştur. Mor Sincap ile ilgili bilgiyi www.MorSincap.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Basında